Na trhu jsou přípravků proti vnějším parazitům desítky. Jak si vybrat tu správnou variantu? Každý pes má individuální potřeby, každému funguje něco jiného. Jaké bývají nejčastější problémy? V okolí obojků některým pejskům vypadává srst, spot-ony (neboli kapky za krk) nejsou ideální, pokud Váš pes miluje vodu, spreje a pěny jsou pracné pro aplikaci a navíc ne příliš účinné.

Tak proč nevyzkoušet novinku? Žvýkací tablety si pro svého pejska oblíbilo již mnoho majitelů, a jejich řady se neustále rozrůstají.

K dispozici jsou v současné době dva druhy tablet, každá s jinou účinnou látkou. Obě dvě zabíjejí klíšťata a blechy až poté, co se zakousnou do svrchní vrstvy kůže takto ošetřeného psa. Fungují tak naprosto spolehlivě. Vzhledem k tomu, že se jedná o nové účinné látky, škůdci na něj nemají vybudovanou odolnost, na rozdíl od mnoha jiných antiparazitik, která se na trhu objevují již řadu let.

Tableta Bravecto chrání proti vnějším parazitům po dobu dvanácti týdnů. U už napadeného psa zabíjí Bravecto blechy do osmi hodin a nasáté klíště do 12 hodin.

Tableta Nexgard chrání proti klíšťatům po dobu jednoho měsíce, proti blechám pět týdnů. U psa likviduje Nexgard blechy do osmi hodin a přichycené klíště do 48 hodin.

Při použití tablet se nemusíte bát psa vykoupat šamponem, neřešíte, že se psem se mazlí malé děti. Přípravky jsou bezpečné, nežádoucí účinky jsou vzácné, jen u těch nejcitlivějších psů se objeví po aplikaci průjem. Ideální je, nepodávat tabletu nalačno, ale dát mu ji do jídla, případně po jídle.

Tablety jsou vhodné pro psy starší 8 týdnů, Bravecto tablety mohou užívat i březí a kojící feny.

Tablety proti klíšťatům se prodávají pouze na veterinárních klinikách, ve zverimexech nebo na internetu nejsou k dostání. V naší ordinaci máme obě značky stále skladem.

Informaci o ceně Vám rádi zodpovíme 🙂